Autoryzowany Partner HÖRMANN

» Oferta » Przesuwne jednoskrzydłowe

Przesuwne jednoskrzydłowe

Bramy przesuwne to rozwiązanie stosowane wszędzie tam, gdzie dysponujemy miejscem przynajmniej z jednej strony otworu. Są produkowane w klasach izolacyjności ogniowej od EI30 do EI120. Bramy mogą być wyposażone w drzwi ewakuacyjne z niskim progiem (poniżej 20 mm) lub drzwi przejściowe z progiem.

BUDOWA

Skrzydło bramy zbudowane jest z modyfikowanej i utwardzonej wełny mineralnej wzmocnionej wewnątrz prętami stalowymi. Zewnętrzne powierzchnie skrzydeł to blacha stalowa lakierowana Skrzydło bramy porusza się po szynie jezdnej na wózkach rolkowych. Dolne prowadzenie skrzydła bramy realizuje rolka umieszczona poza otworem. Bramę w pozycji otwartej utrzymuje elektrotrzymacz będący standardowym wyposażeniem każdej bramy przesuwnej. Zarówno przeciwciężary jak i tor jezdny są ukryte pod osłonami z blachy stalowej. Elementy sterujące działaniem bramy (centralka przeciwpożarowa, czujki dymowe, przyciski alarmowe) i realizujące zadania ostrzegawcze (sygnalizator optyczno-dźwiękowy) są dostarczane odrębnie według indywidualnych potrzeb i uzgodnień.
Standardowo płyta bramy jak i osłony są lakierowane na jeden z kolorów standardowych RAL 7035, 9010, 9002. Inne kolory dostępne są poza standardem.

ZASADA DZIAŁANIA

Zamykanie skrzydła bramy realizowane jest grawitacyjnie za pomocą przeciwciężaru. Przeciwciężary mogą być umieszczone zarówno po stronie przytykowej jak i przeciwnej.
Skrzydło bramy utrzymywanie jest w pozycji otwartej za pomocą elektrotrzymacza którego zasilanie podawane jest z centralki przeciwpożarowej. W przypadku alarmu pożarowego centralka odcina zasilanie i skrzydło bramy zamyka się pod działaniem przeciwciężarów połączonych ze skrzydłem bramy za pośrednictwem systemu stalowych linek i bloczków. Otwarcie bramy realizowane jest ręcznie (standard) lub automatycznie za pośrednictwem napędu elektromechanicznego.
Pożądanym wyposażeniem dodatkowym jest regulator prędkości zamykania, który zapobiega niekontrolowanemu rozpędzaniu się skrzydła bramy.

Parametry techniczne

Klasa odporności ogniowej:
EI60/EW120, EI120/EW180.

Aprobata Techniczna:
ITB AT-15-5023/2012

Certyfikat Zgodności:
ITB 1428/W, Krajowa Deklaracja Zgodności

Certyfikaty ISO:
Certyfikat ISO PN-EN ISO 9001:2001

Masa skrzydła:
Masa skrzydła bramy uzależniona od wielkości bramy:

EI 60 -22-28 kg/m2,

EI 120 -30-35 kg/m2.

DTR

DTR_P1_30_60.pdf
DTR_P1D_30_60.pdf
DTR_P1_60_90.pdf
DTR_P1D_60_90.pdf
DTR_P1_120_180.pdf
DTR_P1D_120_180.pdf