Autoryzowany Partner HÖRMANN

» Oferta » Bramy szybkobieżne

Bramy szybkobieżne

Bramy_szybkobieżne – bramy do zadań specjalnych

Bramy szybkobieżne, to bramy stosowane w sytuacjach, gdzie Użytkownikowi zależy na jak najkrótszym czasie odsłonięcia otworu bramy. Takie rozwiązanie oszczędza energię konieczną do utrzymania temperatury w danych pomieszczeniach, jednocześnie nie stanowi bariery spowalniającej komunikację przez bramę. Są również sytuacje gdzie niezbędne jest utrzymanie różnicy ciśnień pomiędzy pomieszczeniami, wtedy też bramy szybkobieżne są elementem niezbędnym.
Bramy szybkobieżne mogą być również stosowane np. do garaży zbiorczych, zwiększając komfort ich użytkowania.
Jest wiele typów bram szybkobieżnych. Mogą one występować jako elastyczne bramy z tworzywa sztucznego, stalowe, ocieplane bramy rolowane spiralne lub segmentowe. Niektóre z nich mają podwyższoną izolacyjność akustyczną (do 31dB), inne współczynnik izolacyjności termicznej U=0,3 W/m²K (bramy do chłodni), jeszcze inne przeznaczone są do szczególnie dużych otworów (do 10 x 6 m).


Bramy szybkobieżne dzielimy na:

Brama szybkobieżna przeznaczona do użytku wewnętrznego.
Można nią zabudować otwory o powierzchni do 12m². Materiał bramy wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa o grubości 1 mm, prowadnice boczne wykonane są ze stali nierdzewnej. Jest odporna na porywy wiatru do 30 km/h. Gwarantuje szybkie zamykanie i otwieranie z prędkością 0,8 m/ sek przy zachowaniu wysokiego stopnia bezpieczeństwa .Zastosowane zabezpieczenia są zgodne z normą EN 13241-1. Bramy są proste w obsłudze, posiadają dodatkowe zabezpieczenia gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania oraz awaryjne otwieranie umożliwiające otwarcie bramy nawet w przypadku braku zasilania. Wykonywane są w sześciu podstawowych kolorach: RAL 9010, RAL 7038, RAL 5010, RAL 6024, RAL1003, RAL .

Brama szybkobieżna przeznaczona do użytku zewnętrznego i pracy w zmiennych warunkach atmosferycznych.
Można ją wykonać do szerokości 12m ponieważ do wykonania bramy stosuje się wzmocniony materiał o grubości 1,5 mm, dodatkowo stosuje się wzmocnienie poprzeczne ze zintegrowanymi rolkami bocznymi, co zwiększa wytrzymałość bramy na napory wiatru nawet do 80 km/h. Szybkie zamykanie i otwieranie z prędkością od 0,5 do 0,8 m/ sek przy zachowaniu wysokiego stopnia bezpieczeństwa – zastosowane zabezpieczenia są zgodne z normą EN 13241-1. Bramy są bardzo proste w obsłudze, posiadają dodatkowe zabezpieczenia gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania oraz awaryjne otwieranie umożliwiające otwarcie bramy nawet w przypadku braku zasilania. Wykonywane są w sześciu podstawowych kolorach: RAL 9010, RAL 7038, RAL 5010, RAL 6024, RAL1003, RAL 3002.

Bramy szybkobieżne - w wersji standardowej ze sterowaniem FU/

Bramy szybkobieżne Hörmann stosuje się zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków, gdzie służą optymalizacji ciągów transportowych, poprawiają klimat pomieszczeń i ograniczają straty energii. Oferta firmy Hörmann obejmuje otwierane pionowo lub poziomo przezroczyste bramy z elastyczną kurtyną, także w kombinacji z bramami segmentowymi i rolowanymi oraz wydajne i łatwe w serwisowaniu bramy spiralne zbudowane z gładkich profili aluminiowych.

Więcej informacji podano na stronach prospektu oraz w danych montażowych.

Powody, dla których warto wybrać bramy szybkobieżne Hörman

1. Praktyczne rozwiązania.

Bezdotykowa technika zabezpieczeń

Zabezpieczająca krata świetlna zintegrowana z ościeżnicą monitoruje płaszczyznę zamykania płyty bramy do wysokości 2500 mm. Takie rozwiązanie eliminuje konieczność instalowania na bramie dodatkowych urządzeń (np. zabezpieczenia krawędzi zamykającej lub fotokomórki). Całość wpływa na wysokie bezpieczeństwo funkcjonowania bramy szybkobieżnej oraz ułatwia jej montaż i serwisowanie.

2. Optymalizacja procesów zakładowych.

Długa żywotność i wysoka ekonomiczność w standardzie

Oferowane standardowo sterowanie z przetwornicą częstotliwości odciąża cały mechanizm bramy, zmniejsza jej zużycie i gwarantuje cichą pracę. Krótki czas otwierania i zamykania bramy pozwala zoptymalizować procesy zakładowe i ograniczyć straty energii cieplnej. Sterowanie odciąża ponadto cały mechanizm bramy i wielokrotnie przedłuża jej żywotność dzięki funkcji łagodnego rozruchu i wyhamowania bramy.
3. Zawsze dobra przejrzystość.

Segmenty stalowe równomiernie wypełnione pianką

Profile bramy wykonane z ocynkowanej ogniowo stali i ocieplone utwardzaną pianką poliuretanową gwarantują szczególnie dobrą izolacyjność termiczną. Współczynnik przenikania ciepła UD bramy wynosi jedynie 1,95 W/ (m²·K)*. Bramy są dostarczane w wersji standardowej w kolorze białego aluminium (RAL 9006). Strona zewnętrzna z powierzchnią Micrograin zachwyca delikatnym wyprofilowaniem linii, a od strony wewnętrznej profile są tłoczone w strukturze Stucco.

* w przypadku bramy o powierzchni 25 m²
Opcjonalne przeszklenia

Podwójne przeszklenie DURATEC o grubości 26 mm gwarantuje najwyższą odporność na zarysowania i bardzo dobre właściwości izolacyjne. Aluminiowe szczebliny w naturalnym kolorze E6 / EV 1 dzielą i stabilizują przeszklenie. Na życzenie dostarczamy bramę także z 3-szybowym przeszkleniem DURATEC o jeszcze lepszych właściwościach izolacyjnych.

4.Efektywna izolacyjność cieplna.

Większa izolacyjność cieplna dzięki ThermoFrame

Dostępna opcjonalnie ThermoFrame oddziela ościeżnicę od bryły budynku. Ta termiczna przegroda wraz z uszczelkami zwiększa izolacyjność cieplną nawet o 15 % i jednocześnie optymalnie chroni boczną ościeżnicę przed korozją. ThermoFrame jest łatwa i szybka w montażu.Zachęcamy do zapoznania się z materiałami reklamowymi i technicznymi zamieszczonymi obok jak również w dziale „Prospekty” i „Dokumentacje”.Prospekty


Prospekt w PDF
Dane montażowe w PDF