Autoryzowany Partner HÖRMANN

» Oferta » Drzwi wewnętrzne

Drzwi wewnętrzne

Drzwi stalowe – wewnętrzne, techniczne, przeciwpożarowe

Drzwi stalowe mają wiele zalet w stosunku do tradycyjnych drzwi płycinowych, które nie zawsze są najwyższej jakości, pomimo atrakcyjnego wyglądu.
Często wybieramy drzwi do wnętrza kierując się jedynie wyglądem zewnętrznym, wychodząc z założenia, że skoro nie będą narażone na trudne warunki, to jakość ma drugorzędne znaczenie. Tak może być przez pierwsze 2-3 lata użytkowania. Po tym okresie zaczynają się ujawniać niedostatki drzwi z płyt HDM, czy drewna.
Drzwi stalowe (w ofercie HORMANN drzwi ZK, KSI, DGM) to drzwi o wyjątkowej trwałości, przy jednoczesnej atrakcyjności wizualnej. Nie są to, w tradycyjnym rozumieniu, stalowe drzwi techniczne. Na pierwszy rzut oka nie odróżnimy ich od drzwi płycinowych. Są wolne od problemu wypaczenia, rozszczelnienia, spękania. Są łatwe w utrzymaniu i trwałe. Szczególnie sprawdzą się w pomieszczeniach słabo ogrzewanych, wilgotnych, czyli tam gdzie drewno wcześniej czy później podda się warunkom (pralnie, składziki, drewutnie, piwnice).
Szczególnej uwadze polecamy drzwi ZK które, zależnie od wykończenia i wyposażenia, mogą pasować do piwnicy lub do biurowca klasy A.

Z kolei drzwi techniczne dla domów jednorodzinnych (w ofercie HORMANN H8-5, HPL60) to drzwi, które pozwolą zwiększyć nasze bezpieczeństwo. Są to drzwi przeciwpożarowe o odporności 30 i 60 minut. Powinny być stosowane jako oddzielenia pomieszczeń, które mogą być zarzewiem pożaru (kotłownia, garaż, składzik opału). W prosty sposób mogą uchronić życie domowników.

Prospekty