Autoryzowany Partner HÖRMANN

» Oferta » Bramy i drzwi garażowe

Bramy i drzwi garażowe

Bramy garażowe marki Hormann, to bramy do garaży indywidualnych, których częstotliwość użytkowania nie przekracza 20 otwarć dziennie.

Najpopularniejszym, a jednocześnie najbardziej optymalnym typem bramy garażowej jest brama segmentowa. Jest to brama szczelna, odpowiednio ocieplona, wygodna w użytkowaniu i atrakcyjna wizualnie. Mnogość propozycji wyglądu zewnętrznego sprawia, że nie jest problemem dostosowanie jej do stylistyki i kolorystyki domu.

Brama montowana jest standardowo ,,za otworem", na wewnętrznej powierzchni ściany otworowej, jednak w sytuacjach szczególnych firma HÖRMANN przewidziała możliwość montażu ,,w otworze".

W nie każdej zabudowie jest możliwe zastosowanie bramy segmentowej. Rozwiązaniem są wtedy bramy garażowe uchylne, bramy boczne lub rolowane bramy garażowe. Każda z nich ma swoje specyficzne cechy, które Inwestor powinien poznać przed podjęciem decyzji. Np. bramy uchylne nie są bramami szczelnymi (ze względu na mechanikę ruchu), bramy boczne mają próg/dolną szynę prowadzącą, rolowane bramy garażowe mają cienki ,,płaszcz", a przez to gorszą termoizolację. Nasi pracownicy, służąc głosem doradczym, objaśnią Państwu różnice konstrukcyjne przemawiające za i przeciw danemu rozwiązaniu.

Przed podpisaniem każdego zamówienia, sprawdzamy miejsce montażu i dokonujemy pomiarów ostatecznych. Nie zrzucamy na Państwa całej odpowiedzialności za ewentualne niezgodności z projektem.

Odrębną kategorią są bramy uchylne i przesuwne do garaży zbiorczych. W tych rozwiązaniach główny nacisk kładzie się na trwałość i cichobieżność, przy wysokiej częstości użytkowania, sięgającej kilkuset otwarć dziennie.